Darkest Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darkest Heaven

Darkest Heaven Szerepjátszó Közösség
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 DnD kérdés

Go down 
+3
Excel
Imurai
nagyko
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 13:17

Most inkább mesélnék világfüggetlenül, ez alól kivételt képez az, ha valaki világspecifikus fajjal jön.

A lökdösődő harcos sosem rossz Smile

Még Imuráj meg Sopi nyilatkozzon, és szerintem este megírom a hangulatkeltőt. Smile
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 13:27

Juhéjjj! cheers

Akkor viszont új karit alkot mint Dani, mennyire választhatja meg környezetét előtörténetben pl? (Az én esetemre ugye nem áll) Kitalálhat egy egész új várost? Vagy milyen megkötésekkel dolgozhat? Csak azért kérdem mert másnak is eszébe jut a kérdés kari alkotásnál.

Amúgy tetszik ez a világfüggetlen ötlet. Gondolom valójában nem az, van egy általános koncepció róla a fejedben (maradunk fantasynál remélem) csak semmi fix nincs, és itt fogunk mindennel megismerkedni játékon belül Very Happy Nagyon szeretem az ilyet Very Happy
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 14:01

A környezetét természetesen megválaszthatja, de ne konkretizáljon városokat (ámbátor ha kitalál egyet, ami távol esik, szíve joga, de a kezdésnél biztos távolabb leszünk tőle, természeti tájakat... Más megkötés nincs, csak a szabályok (amikben viszont engedékeny vagyok).

Válasszon mindenki egy, a program engedne többet, de én csak 1-et, általános (tehát világfüggetlen) hátteret, illetve vallásnál is maradjunk az általánosoknál.

A koncepció természetesen megvan a fejemben, illetve inkább a mikrokörnyezet, meg az NPC-k, de abból kiindulva, kitárul a világ.

Mivel gyorsul majd a játék, nem gyorsítok xp-t, de ha storyteller típus lesz a nyerő, akkor nagyobb hangsúlyt fektetek a szerepjátékra a jutalmazás területén is, természetesen mind a két esetben számolok a harci és a történet megoldásából, alapvető cselekedetekből származó xp-vel.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 14:14

Jól hangzik.

De így viszont újabb kérdések vetődtek fel. Az igaz hogy enged a program több hátteret, de abból csak egynek az előnyét kapod meg. A többi csak dísznek tűnik nekem. Vagy rosszul láttam? És minden módosítót megkapsz?

Pl felvettem most egyet ami a diplomáciát kaszt képességnek lépteti elő, így rögtön kapok rá 5 pontot. Ugyanakkor felvettem a csábítót is, ami +1 átverés és +1 emberismeret/vagy mit adna, vagy ad is?

A vallásoknál milyen általános vallások vannak? Nem kell felsorolni. De pl benne vannak a forgotten realmses istenek? Vagy azok nem általánosak? Esetleg hihetek képzeletbeli istenben, ami lehet nem is létezik de én úgy gondolom? Nem vagyok pap előnyöm nem származik belőle Very Happy

Mindenképpen csak 1 hátteret választhatunk? És aki gazdag is akar lenni meg párbajhős is? Nem lehetne kettőt?
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 15:50

Tetszik a harcrendszer nekem is, annyit javasolnék, hogy a technikai adatok is a topicba legyenek írva. Egyrészt, mert a PM-ekben nem bízom (megkapta-nem kapta) és itt látjuk, h megjött, másrészt, mert így tudunk egymásra reagálni (flank meg ilyesmi).
Egyébként nem lesz ez így túl nagy teher neked, Nagyi? Eddig is te dobáltál helyettünk, de hogy még a powereket is mind neked kelljen észben tartani, h mit-mikor-hogy lehet/szabad/érdemes (vagy eddig is észben tartottad? Én a helyedben csak akkor néztem volna meg, ha vki használja) LvL5-ön, 4 JK-val ez már sztem simán 100, de akár 200 fölötti skill/power/feat/akármi. Biztos, h vállalod?

EDIT: A karim marad mint eddig, de ha már háziasítjuk a szabályokat, nem kérhetnék vmi beast+bow powert (nem találtam egy fia új BM powert se)? Mert így kb annyi a beastmasterségem szerepe, h néha nem tudok cselekedni (helyette utasítok) és van +1 baráti npc harcosunk. Ez így nagyon gáz, és én nem akarok pengére váltani. (Amihez bezzeg van egy csomó jó power/feat)

EDIT2: majd választok vmi elfesebb fegyvert, mint a handzsár,csak péntekre kiselőadásom kéne ,h legyen és még sehol nem vok. Ha lehet, szombatig ne kezdjünk....
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 16:07

Na tehát háttér kérdése:

Nem egy nagy táp, csak színesítés. Hiába veszel fel többet mindíg az adott opciókból tudsz választani egyet. Ez úgy néz ki, hogy, pl:

egy háttér ad diplomáciát, blöfföt, akkor vagy a diplomáci vagy a blöff lesz kaszt képesség, vagy +2 diplomácia, vagy +2blöff, de csak egy opciót választhatsz.
Vissza az elejére Go down
Sopi

Sopi


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2009. Jun. 29.
Age : 38

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 16:31

Nem egészen tiszta most nekem a kép. Teljesen új mesét kezdünk, vagy csak átültetjük a karaktereket az új rendszerre?

Ha az utóbbi, akkor szívesen részt veszek benne, de egy teljesen új mesében már nem. Az asztali társaság is mindig új mesét meg karaktereket akar, és már nagyon elegem van belőle. Nem igaz, hogy nem tudunk egy rendes életút játékot kijátszani.

Köszönöm a meghívást Nagyko, mindenképp érdekelne ez a Skype-os/online megoldás. Ha játszotok, légyszíves szólj!
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 16:51

Immu miért akarsz technikai adatokat? Nem elég látni azt hogy eltalálod a szörnyet vagy sem? Ha meg Nagyi 20-ast dob neked akkor meg úgyis le fogja írni hogy két goblin fejét lőtted át egy helyett...

Pont az a nagy munka hogy a számadatokkal vacakolni kell a forumba (leírni összes dobást meg értéket 100 szám legalább egy csatában), szinte követhetetlen. A háttérbe nem gond mert előre kidob 30 értéket papírra, beolvassa őket, megnézi milyen feltételekkel harcolunk, és már zajlik is minden. Szerintem pont az a jó hogy csak a történést kapjuk meg, leírja zamatosan Nagyko a csatát nekünk és kész. Ha gond van, megállítja. Csak leírás semmi számérték. Könnyebb neki sokkal.

A skillek nem problémásak mert annyit csinálsz hogy beirod a feltételeket pl:
//lövöd a bosst egy egyszerű skillel, teszteled hoyg sebezhető e majd ha látod igen rányomod a daily skillt. Azután beírod melyikeket használod milyen sorrendben, de ha 6 kockán belül jön egy másik ellenség akkor inkább azt lövöd egy gyengébb skillel (nem pazarolok napi skillt rá).
//Ha észreveszem hogy rossz börben van valaki (lemegy egy társ HP-ja 50% alá) akkor az ő szörnyeit lövöm mondjuk encounter skillel. Leírod a nevét először melyiket, ha még egy van és azt tuléli akkor leírod a másik nevét stb.
// Ha túl sokan vesznek körbe akkor (3+ ellenség) segítségért kiáltok a bajtársaimnak.

Kb úgy működik mint egy makrózás a szerepjátékos pc-s játékokban. MMORPG-kben is van ilyen.

Lehet mikor elkezdődik a harc több munka lesz a harccal Nagykonak hiszen az egészet le kell bonyolítania egy alkalommal vagy két nap alatt, de legalább nem hetekig megy a harc meg nehéz úgy már követni is a szabályokat ki mit használt el stb. Így meg Nagyko egy időben lát mindent, és ha összességében nézzük, neki így is gyorsabban lezajlik a csata meg nekünk is.


Sopi:

Új mesét kezdünk de a régi karival ha akarod. Illetve kijött egy frissítés a karakteralkotó programhoz amiben több a lehetőség. Kompatibilis a régi karival és benne is marad, csupán Nagyko megadja a lehetőséget a változtatásra.
Ha így nézzük a nulláról kezdünk de legalább a kari megvan. A világ meg valami új lesz. Nem Forgotten Realms.
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 17:34

Bocs, rosszul írtam, tehát a skilleket (makrókat) gondoltam a topikba írni, különben csak nagykó írna végig Very Happy (mi meg neki, pm-ben, amiben továbbra sem bízom)
Kérdés: mindez körönként zajlana, vagy egy encounter elején csak egyszer? (mert ez jött le nekem, akkor pedig az ellenség cselekedeteire reakciók, stb nincsen, legalábbis a részünkről)
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 17:38

Btw, hogy a francba kezdünk újra egy 0XP-s karit?
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 17:49

Ez úgy történik Immu, hogy egyszer harc előtt megadod a feltételeket, és ha végigmegy simán akkor egy post alatt lesz leírva minden.
Komolyabb csatánál lehet megáll a harc közepénél, mondjuk ha valaki padlóra kerül vagy haldoklik, esetleg olyan esemény következik be ami új taktikázást igényel. Pl Erősítést kap az ellenség, és persze körbe akarnak minket keríteni. Ilyenkor Nagyko jóindulatára vagyunk bízva. A jelenet itt félbeszakad, megírjuk ismét hogy mit teszünk az új helyzetben és megy tovább a végéig, vagy egy újabb ilyen kritikus pontig a harc. Így egyszerű goblinok egy postban elintéződnek, a kisebb bossok szerintem 1-2, főbossok 3-4 postban.

Hogy érted az utolsó kérdést? Úgy hogy a kari lapon 0Xp van feltüntetve és Lvl 1 vagy. Hozod a régit, vagy a régi átalakítottatt vagy egy full újjat.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 18:05

Need Hangulatkeltő Posty! Very Happy

//me nem bír magával... Razz
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 18:58

Hazaértem eszek, utána reagálok, meg szerintem posztolok.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 19:03

Én meg elküldöm a karakterem nagyon enyhén módosított előtörténetét, és az új kreálóban elkészítem újra a karaktert. Sok változásra ott sem kell számítani szerintem Very Happy

Kérdés: Csábításhoz melyik képességre van szükség? Diplomácia vagy Blöff? Esetleg valami egészen más?
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 19:50

Lilith:
Ahogy mondod, diplomácia vagy blöff, esetleg pure karizma ami szituáció függő. Smile
Várom

Sopi:
A teljesen új modul nekem kedvezne, de szerintem gyorsabban eljutunk oda ahol abbamaradt a dolog. természetesen az online meghívás áll, és szólni fogok, ha lesznek konkrétumok.

Imu:
Ne genyóskodj, vagy 100 xp-d volt. Razz
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 20:29

Jahm, szerintem is apró pé... vagyis xp... bár ha azt nézzük mennyi idő alatt gyűlt össze... Razz
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 21:03

Ne dumálj a péniszemről, amíg nem volt a szádban Razz (igen, épp Freud-i képzettársításom volt)

Nagyi: a lényeg ugyanaz. Ja, a póverhez mit szólsz? Hadd legyen má vmim... Akár egy +1d4 arra, aki a beastet támadja (és akkor quarryval együtt 1d10) vagy vmi. Itt vok strikernek és sebzek akkorát, mint 1 pap Sad
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 21:20

Nem szeretnék poverballanszírozásba belemenni, de te kevered a dolgokat.

A beastmaster kardozik, de inkább az állat küzd, az íjjász strikerkodik, míg a két kardos drizztdourdenkodik...

Beast vagy íj vagy a kettő együtt, de akkor pár körből kimarad valaki.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 21:24

Nah elkészült a karakterem, küldöm az ismert mail címedre.
Amik változások. Nyelvi lektorálás, egy két apróság átírása (játékbeni hatása elenyésző: pl egy falióra felkerült a falra a származásom helyén stb.), Forgotten realms-re vonatkozó országnevek, települések neveinek kivétele, általánosítása.

A Kari filet a programban külön küldöm, amint megvagyok azzal is.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:02

Scales of warpath hátterekből lehet választani? Vagy csak General?
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:09

Legyen csak general, a scales of war, az egy külön adventure path, ha jól tudom saját világgal.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:19

Oké csak azért kérdeztem mert az előző játékban is onnan volt háterem. Semmi gond, biztos találok a csak generálban magamnak valót! Smile

Most hogy leírtam előző karakterem képességeit már tudom reprodukálni Very Happy

Előtörténetet azért elolvastad emlékeztetőleg? Vagy nem volt szükség rá?
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:22

Elkezdtem, csak közbejött 2+1 dolog, de ma legkésőbb holnap délelőtt elolvasom, hogy képbe legyek, de nagyjából persze emlékszem a dologra.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:52

Jó lett a hangulatkeltő leírás, bár a sárkányivadékokat meg a gyíkokat nem kedvelem. Remélem nem futunk össze velük Very Happy

Ha szeretnék mondjuk jó mesemondó lenni, akkor melyik skillre van szükségem? És ha zeneszerszámot akarok megtanulni használni?


A hozzászólást Excel összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 09 Nov. 2009, 23:02-kor.
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 22:59

A jó mesemondo szerintem a history, míg a zenélni tudás az a passz, felőlem zenélhet a karaktered skill nélkül is... tényleg fogalmam sincs...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





DnD kérdés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
DnD kérdés
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Darkest Heaven :: D-Heaven :: Offtopic-
Ugrás: